عوامل ایجاد کننده چاقی و راه درمان آن
ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

 چاقی یعنی داشتن مقادیر زیادی چربی بافتی در بدن. چاقی بیش از یک نگرانی در حیطه زیبایی است. در واقع چاقی باعث افزایش ریسک بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا و غیره می شود . معمولاً پزشکان برای تشخیص چاقی در افراد، از فرمولی براساس قد و وزن استفاده می کنند که نمایه توده بدن (BMI) نامیده می شود. بزرگسالان با نمایه توده بدن 30 یا بالاتر چاق در نظر گرفته می شوند. زمانیکه نمایه توده بدن 40 یا بیشتر باشد چاقی بیش از حد یا چاقی شدید و چاقی مرضی نامیده می شود . زمانیکه که فرد دچار چاقی مرضی باشد مستعد بیماری های جدی است.
همانطور که در ابتداى بحث اشاره شد عوامل بسیار زیادى در بروز چاقى موثر هستند اما به طور عمده علت هاى شناخته شده به قرار زیر است.
الف - علل ژنتیکى: بین ۷۰ - ۲۵ درصد از تغییرات غیرطبیعى در وزن بدن ناشى از مسائل مربوط به ژن است. علت بالا بودن طیف حداقل و حداکثر ذکر شده تفاوت منابع علمى و کتب مرجع چاقى است ولى در کل بایستى اذعان داشت که نقش عوامل ژنتیکى در چاقى ثابت شده است و با توجه به مطالعات خانوادگى که هم خوانى BMI را در منسوبین درجه اول نشان داده است، این موضوع به اثبات رسیده است که نقش اختلالات ژنتیکى چیزى غیرقابل انکار است. طبق تحقیقات انجام گرفته مشخص شده است که عواملى چون سوخت و ساز پایین در حال استراحت، اثر حرارتى کم مواد غذایى و یا عدم سوخت وساز کامل چربى به همراه تمایل زیاد بدن بر اثر استفاده از کربوهیدرات ها (مواد قندى) به عنوان سوخت مى توانند زمینه ژنتیکى چاقى را نشان دهند.
ب- عوامل محیطى: اختراعات و ابداعات مختلف در جهت راحتى انسان به طور غیرمستقیم سبب افزایش چشمگیر چاقى در دنیا شده است. اتومبیل، آسانسور، پله برقى، ماشین هاى لباسشویى و ظرفشویى، دستگاه هاى کنترل از راه دور، مایکروویو و هزاران مورد دیگر همگى انسان را از تحرک بازداشته و از طرف دیگر غذاهاى آماده، رستوران ها و تولید مواد غذایى در بسته بندى هاى بزرگ مثل سس مایونز خانواده، چیپس خانواده و... عوامل مساعدى براى حرکت کمتر و مصرف بیشتر را فراهم آورده است به طور کلى داده هاى فوق بیانگر این مطلب است که افزایش شیوع چاقى در دو یا سه دهه اخیر ممکن است ناشى از کاهش در مصرف انرژى باشد که با کاهش مساوى در دریافت انرژى نبوده است.
ج- بیمارى ها: بسیارى از بیمارى ها با توجه به مکانیسم آنها باعث چاقى مى شود. کم کارى غده تیروئید سبب کاهش هورمون هاى تیروئیدى مى شود که این هورمون ها نقش بسیار مهمى در سوخت وساز مواد غذایى در بدن دارند و کم شدن آنها باعث ذخیره سازى چربى و در نتیجه چاقى مى شوند. بیمارى هاى دیگرى چون اختلالات عصبى _ عضلانى، بیمارى هاى استخوان و مفاصل به صورت غیرمستقیم و از طریق کاهش فعالیت باعث چاقى مى شوند. اختلال در هورمون هاى جنسى چه در زنان و چه در مردان ممکن است تعادل متابولیکى بدن را به هم زده و یکى از عوارض خود را با چاقى نشان دهد.
د- داروها: بسیارى از داروها در افزایش وزن نقش دارند. این اثرات ممکن است مستقیم باشد مثل داروهاى ضدباردارى یا کورتون ها و یا در اثر پیامدهاى ناشى از دارو باشد مثل داروهاى ضدافسردگى و ضداضطراب که با ایجاد خواب آلودگى و بى تحرکى سبب کاهش در مصرف انرژى مى شوند.
ه _ اختلالات عصبى و مشکلات روانى: که با توجه به غیرفعال کردن افراد سبب چاقى شده و مصرف داروهاى مختلف این اثرات را دوچندان مى نماید.
درمان :

هدف از درمان چاقی رسیدن به وزن آیده ال و حفظ آن به منظور کاهش ریسک بیماری ها و افزایش کیفیت زندگی است. راه های زیادی برای درمان چاقی و رسیدن به وزن آیده ال و سالم وجود دارد. نوع روش درمانی بستگی به سطح چاقی ، وضعیت کلی سلامتی و میزان اراده و میل فرد در شرکت در برنامه کاهش وزن دارد .

روش های درمان شامل :

رژیم غذایی، ورزش و فعالیت بدنی، تغییرات رفتاری، داروهای تجویزی جهت کاهش وزن و جراحی می باشد.


سیبوتیرامین Sibutramine
ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

اشکال دارو : کپسول 10.15 میلی گرمی
دسته دارویی:  داروی جلوگیری کننده از اشتها و مهار کننده باز جذب سروتونین ونوراپی نفرین
موارد مصرف: این دارو برای درمان افرادی تجویز می شود که یا دچارافزایش وزن بدن هستند و یا به بیماری دیابت نوع 2 مبتلا می باشند و یا میزان چربی خون آنها بسیار بالاست. دارو از طریق کاهش وزن بدن، خطر ابتلا به حمله قلبی را از بین می برد. علاوه بر آن موجب کنترل بیماری دیابت گشته و فشار بر روی مفاصل را در بیماری های مفصلی کاهش می دهد.

مقدار مصرف : 10 تا 15 میلی گرم در روز همراه با غذا یا بعد از غذا هنگام صبح
عوارض جانبی:  آریتمی قلبی، افزایش فشارخون واحتمال بروز سکته قلبی، خونریزی، رینیت، یبوست، خشکی دهان، تهوع، بی خوابی، اضطراب، سردرد، ریزش عرق، داغی و قرمزی، اسهال و علایم شبه آنفلونزا

مصرف در بارداری:  category C
نام های تجارتی : Reductil


هندوانه با نام علمی Citrullus lanatus
ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

هندوانه با نام انگلیسیWatermelon گیاهی است یکساله و دارای پایه ساقه خزنده و پیچک و دارای برگهای پهن با بریدگیهای عمیق می باشد . گلهای آن کوچک و زردرنگ است . میوه آن گرد یا دراز . پوست آن سبز رنگ و داخل آن قرمز می باشد. تخمه هندوانه بر حسب انواع مختلف آن ممکن است سیاه ، قرمز ، سفید و یا زرد باشد . اصل این میوه از هندوستان بوده‌است چنان که از ریشهٔ کلمه (منسوب به هندوان) بر می‌آید. گونه کامل‌تر نام آن «خربزهٔ هندوانه» بوده‌است. هندوانه پس از آمدن به ایران به عربستان راه یافت و از آنجا به  اندلس رسید و از اندلس به ناحیه‌های دیگر اروپا رسید. در گذشته به این میوه تربوزه می‌گفته‌اند که همکنون در  افغانستان و  تاجکستان به هندوانه تربوزه گفته می‌شود. هم اکنون هندوانه در شهرهای شمالی ایران و شهرهای استان خوزستان و کرمان و در استان فارس شهرستان اقلید بصورت وسیع کاشت می شود . ریشهٔ کلمهٔ هندوانه از کلمهٔ وانا که معنی هندوانه در زبان هندیست گرفته شده‌است و ایرانیان قدیم آنرا هندو وانا و همکنون هندوانه می‌گویند.

ترکیبات شیمیایی : هندوانه دارای اسید آمینه ای بنام سیترولین و موادی بنام کاروتن و لیکوپن و نوعی قند بنام مانیتول می باشد.

هر صد گرم هندوانه دارای ترکیبات زیر است

آب 92 گرم ، پروتئین 0/5 گرم، مواد چربی 0/2 گرم  ، نشاسته 6 گرم ، کلسیم 0/7 میلی گرم ، فسفر 10 میلی گرم
آهن 0/5 میلی گرم، سدیم 1 گرم ، پتاسیم 100 میلی گرم، ویتامین آ 600 میلی گرم، ویتامین ب 1 0/03 میلی گرم
ویتامین ب 2 0/3 میلی گرم ، ویتامین ب 3 0/2 میلی گرم ، ویتامین ث 8 میلی گرم

تخم هندوانه دارای حدود 30 درصد روغن است که از نظر خواص شیمیایی مانند روغن بادام می باشد .

خواص هندوانه: هندوانه منبعی غنی از ویتامینA( به شکل بتاکاروتن ) و ویتامینC می باشد. این میوه پرفایده التهاباتی را که در بیماری هایی مثل آسم، تصلب شرائین، سرطان روده و التهاب مفاصل وجود دارد، از بین می برد. همچنین منبع خیلی خوبی از آنتی اکسیدان کاروتنوئیدی بنام لیکوپن می باشد. لیکوپن یک رنگدانه شیمیایی است که باعث ایجاد رنگ قرمز در هندوانه می شود و اثرات آنتی اکسیدانی قوی دارد. این آنتی اکسیدان به تمامی نقاط بدن رفته و رادیکال های آزاد را خنثی می کند. لیکوپن آنتی اکسیدان قوی است که در گوجه فرنگی بخصوص محصولات پخته آن، هندوانه و انبه به مقدار فراوان وجود دارد و جذب آن از محصولات پخته گوجه فرنگی مثل سس و رب گوجه فرنگی که مقدار کمی روغن مثل روغن زیتون داشته باشند، به خوبی صورت می گیرد.  مطالعات زیادی در مورد لیکوپن و اثرات ضد سرطانی آن انجام شده است و نشان داده بر خلاف سایر رنگدانه های غذاهای گیاهی که فقط در حیوانات موثر بوده اند، لیکوپن در مطالعات انسانی هم دارای اثرات ضد سرطانی بوده است.  تحقیقاتی جدید نشان می دهدکه بیماران دارای پولیپ آدنومی روده بزرگ درجه3 بوده اند ( که زمینه ساز سرطان روده است)، لیکوپن خونشان 35 در صد پایین تر از افراد سالم بوده است. همچنین بتاکاروتن موجود در خونشان، 25/5 در صد کمتر بوده که این تغییر مهم نیست. ولی تحقیقات جدید ثابت کرده است، فقط مقدار پایین لیکوپن خون (کمتر از70 میکروگرم در لیتر) و کشیدن سیگار، دو عامل خطر مهم در بروز پولیپ آدنومی روده هستند.مقدار کم لیکوپن خون خطر بروز بیماری فوق را 230 درصد و کشیدن سیگار 302 درصد افزایش می دهد که تاثیر بسیار چشمگیری است. خاصیت آنتی اکسیدانی لیکوپن، از بیماری های قلبی نیز پیشگیری می کند. جلوگیری از آسیبDNA موجود در گلبول های سفید خون نیز به دلیل اثر آنتی اکسیدانی لیکوپن است.  ویتامینC و بتا کاروتن بعنوان آنتی اکسیدان های قوی ( که هر دو در هندوانه به مقدار فراوان وجود دارند)، رادیکال های آزاد را به دام انداخته و از اثرات مخرب آنها در بدن جلوگیری می کنند . در تعدادی از مطالعات علمی ثابت شده است که دریافت بالای ویتامینC و بتاکاروتن، خطربروز بیماری های قلبی، اسپاسم راه های تنفسی در بیماری آسم و سرطان روده را کاهش می دهد و نیز شدت علائم استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید را کم می کند . یک لیوان هندوانه 20درصد نیاز روزانه به ویتامینC و 14 در صد نیاز روزانه به ویتامینA را تامین می کند.
هندوانه از لحاظ ویتامین های گروه B نیز که برای تولید انرژی لازم هستند، غنی است و منبع خوبی از ویتامین هایB1،B6،B5 (اسید پانتوتنیک)، بیوتین (یک نوع ویتامینB) و نیز منیزیوم، پتاسیم و فیبر غذایی است. پس می توان گفت که دارای ارزش غذایی بالایی است. هندوانه دارای آب فراوان و انرژی کمی است در نتیجه نسبت به سایر میوه ها ، مواد مغذی بیشتری در هر کالری دارد که نشان دهنده اثرات مفید آن در بهبود سلامتی بدن است .

مضرات و عوارض:

هندوانه برای اشخاص سرد مزاج و آنهائیکه دارای معده سرد می باشند مناسب نیست.  اینگونه اشخاص اگر می خواهند هندوانه بخورند باید آنرا با شکر ، ویا عسل و یا گل قند بخورند.  همچنین هندوانه در اشخاص سرد مزاج باعث درد مفاصل و ضعف جنسی می شود .

 


خیار (Cucumis sativus)
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

انگلیسی -Cucumber

 هندی -Kheera

خیار گیاهی است علفی و یکساله دارای ساقه ی خزنده و پوشیده از خارهای نازک و خشن است. .برگ های آن بزرگ و دارای زاویه و دندانه دار است. گل های آن زرد رنگ که به دو صورت نر و ماده روی یک پایه قرار دارند. میوه آن سبز رنگ و بسته به نوع و نژادهای مختلف ممکن است کوچک یا بزرگ باشد.

این گیاه از تیره  کدوسانان است و اقسام گوناگون دارد و بسیار شیه به گیاه خربزه است. در کتوب طب سنتی  به نام قثه است و کسانی که قثا را خیار ترجمه می نمایند، سخت در اشتباه می باشند، زیرا قثا خیار چنبر است که در گذشته به آن «خیارزه» می گفتند. خیار چنبر در قدیم نام میوه دیگری بوده که در حال حاضر عطاران و دارو فروشان آن را فلوس می نامند و از مسهل های بسیار مفید و مشهور است و درخت آن به بزرگی درخت گردو است که در هندوستان می روید. خیار نیز بومی هندوستان است و از آنجا به نقاط دیگر جهان راه یافته است. حدود بیست قرن قبل از میلاد مسیح مصریان قدیم از آن استفاده می کرده اند. 90 درصد حجم خیار آب است و این میوه قدرت حفظ آب را دارد بنابراین محتوای داخل آن نسبت به بیرون آن ۲۰ درجه خنک تر است. خیار از آن دسته میوه های بهشتی است که پیامبر گرامی اسلام به آن علاقه ی فراوان داشته اند و خوردن آن را با کمی نمک توصیه می فرمودند.

ترکیبات شیمیایی :

از نظر ترکیبات شیمیایی میوه خیار دارای مقدار کمی ساپونین  و یک آنزیم به نام پروتئولی تیک انزیم  و ماده گلوتاتیون می باشد . بررسی دیگری نشان می دهد که در خیار یعنی در میوه خیار پروتئولی تیک انزیم و اسکوربیک اسید اکسیداز و سوکسینیک دهیدروژناز و مالیک دهیدروژناز یافت می شود و ماده معطر عامل آن با الکل قابل استخراج است . به علاوه در خیار آنزیم ارپسین وجود دارد . و هچنین ویتامین B2 و C در آن یافت می شود. هر صد گرم خیار حاوی ترکیبات زیر است. آب ۹۵ گرم ، پروتئین 9/0 گرم ، مواد چرب 1/0گرم ، هیدراتهای کربن 5/2 گرم ، خاکستر 5/0 گرم ، فسفر ۲۷ میلی گرم ، اهن ۱/۱ میلی گرم ، کلسیم ۲۵ میلی گرم ، پتاسیم ۱۶۰ میلی گرم ، ویتامین A ۲۵۰ واحد بین المللی ، سدیم ۶ میلی گرم ، تیامین 030/0 میلی گرم ، رایبوفلاوین 04/۰ میلی گرم ، نیاسین 2/0 میلی گرم و ویتامین ث ۱۱ میلی گرم .

خیار واثرات درمانی آن:

قراردادن خیار خام روی پوست، حرارت و التهاب را کاهش می دهد. خاصیت خنک کننده و تمیزکننده آن برای پوست مفید است. آب خیار تازه، سوزش سردل، اسید معده، زخم معده و ورم معده را تسکین می دهد. قرار دادن برش خیار روی چشم نه تنها تسکین آور است بلکه ورم را نیز کاهش می دهد. مصرف روزانه آب خیار، در کنترل بیماری اگزما، آرتروز و نقرس نقش دارد. خیار برای افرادی که از بیماری ریه، معده و سینه رنج می برند، مفید است. پتاسیم موجود در آن برای بیماران دارای فشارخون بالا مفید است. خیار حاوی آنزیمی به نام ارپسین (Erepsin) است که در هضم پروتئین کمک می کند. مخلوطی از آب خیار، هویج، کاهو و اسفناج در رشد مو موثر است. بیماری روماتیسم را که به علت اسید اوریک اضافه در بدن به وجود می آید با مصرف مخلوطی از آب خیار و هویج درمان کنید. خیار برای مقابله با بیماری های دندان و لثه نیز موثر است. این میوه خاصیت درمانی برای بیماری های کلیوی، مثانه، کبد و لوزالمعده دارد. ماده معدنی موجود در آن مانع ایجاد شکاف در ناخن های دست و پا می شود. خیار و آب آن برای بیماران دیابتی مفید است. ویتامین K موجود در آن، مانع رشد سلول های سرطانی و تومور می شود. پوست خیار منبع خوب سیلیکا (Silica) است که برای حفظ سلامتی بافت پیوندی موثر است. خوردن خیار با پوست, مخصوصاً اگر تر و تازه باشد, برای معده‌ بسیار مفید فایده است. اما در صورتیکه تازه نباشد و ایجاد دلدرد نمودجهت دفع ضرر باید با عسل یا مویز یا رازیانه خورد. همچنین اگر خیار خیلی رسیده و زرد شده باشد خوردن آن تولید دل درد می‌کند.امروزه بدلیل استفاده از سموم کشاورزی به مقدار زیاد توصیه می شود که خیار را با صورت پوست گیری شده مصرف نمائید.

مضرات :

 

اشخاصی که  ناراحتی گوارشی دارند، نباید در مصرف خیار زیاده روی کنند زیرا ممکن است باعث اختلال در دستگاه گوارش گردد.  خیار نفاخ است، چون سریعا در معده فاسد می شود. برای رفع نفخ و دل درد ناشی از خوردن خیار می توانید مقداری عرق نعنا یا کمی آبجوش و نبات بخورید. همیشه باید خیار را قبل از غذا خورد که به هضم غذا کمک کند. کسانی که نمی توانند خیار را خوب هضم کنند، باید آن را با نمک بخورند.

 


مسنا(MESNA)
ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

اشکال‌ دارویی‌:

Injection: 1 g Multidose Vial, Box of 1 vial of 10 mL,

12 - 400 mg scored tablets :Tablet

مکانیسم‌ اثر: مسنا در کلیه‌ به‌ متابولیت‌های‌سیکلوفسفامی د و ایفوسفامید متصل‌ واثرات‌ سمی‌ آنها را کاهش‌ می‌دهد.
موارد مصرف: مسنا در  پیشگیری‌ ازسیستیت‌ هموراژیک‌  در  بیماران‌ تحت‌درمان‌ یا ایفوسفامید و سیکلوفسفامیدمصرف‌ می‌شود.
مقدار مصرف: برای‌ پیشگیری از‌ سیستیت‌هموراژیک‌ ناشی‌  از مصرف‌ ایفوسفامیدمسنا به‌ میزان‌ 20 درصد وزنی‌ مقدارمصرف‌ ایفوسفامید همزمان‌ تزریق‌وریدی‌ می‌شود این‌ مقدار چهار و هشت‌ساعت‌ بعد نیز تکرار می‌شود. مقدارمصرف‌ تام‌ مسنا  در  روز معادل‌ 60 درصدمقدار مصرف‌ تام‌ ایفوسفامید در روز است‌.
فارماکوکینتیک‌: نیمه‌ عمر مسنا 0/36 ساعت‌و دفع‌ آن‌ کلیوی‌ است‌.
عوارض‌ جانبی: واکنش‌های‌ حساسیتی (راش، خارش، قرمزی پوست) ، درد قفسه سینه، سردرد، علائم شبه آنفلونزا، زخم تراشه، اسهال‌، تهوع‌ و استفراغ‌  از عوارض‌ شایع‌مسنا هستند.
نام تجاری :  (Uromitexan®)Mesnex

مصرف در بارداری: pregnancy category B


خربزه و اثرات و خواص درمانی:
ساعت ٩:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

خربزه از تیره کدوییان دارای میوه‌ای درشت و شیرین و آبدار است. بوته آن کوتاه و ساقه‌هایش روی زمین می‌خوابد. خربزه گیاهی از خانواده Cucurbitaceae با نام علمی Cucumis melo var.inodorus است. خانواده خربزه  علاوه بر خربزه شامل انواع گرمک و طالبی نیز می‌شود که البته این دو نوع کم آب تر از خربزه هستند. و بهترین نوع آنها شیرین ترین و کم تفاله ترین آنهاست به طوری که به راحتی در دهان آب شوند. طالبی شیرین برای اغلب بیماری‌ها تجویز و خوردن آن به هضم غذا کمک می‌کند و گرمک برای یرقان و یبوست مفید است. خربزه دارای مقدار زیادی ویتامین A,C و سلولز است.

خواص خربزه ـ رفع کننده یبوست و کمک کننده به هضم غذا، افزاینده ادرار و دفع کننده کم خونی و سنگ مثانه و تولیدکننده عرق در بدن.  تقویت کننده مثانه و دفع کننده زخمهای داخلی برای درمان کک و مک و لکهای صورت، گوشت خربزه را له کنید و روی صورت بمالید.  برعکس آنچه که در ایران مرسوم است و خربزه را با غذا یا بعد از غذا به عنوان دسر می خورند، بهتر است با فاصله زیادی قبل از غذا آن را خورد.  خوردن خربزه کال در کسانی که معده ای ضعیف دارند ممکن است تولید اسهال کند و خلط را افزایش دهد. این میوه برای سینه درد و سرماخوردگی بسیار مضر است و باعث تب های صفراوی می شود. زیاد خوردن آن هم تولید گرمی می کند.

خواص خربزه از نظر احادیث :

رسول گرامی اسلام (ص) در بیان خواص خربزه فرموده اند: خربزه از زینت های زمین است، آب آن از رحمت الهی، و شیرینی آن از بهشت است. در حدیثی آمده است که خربزه  بر باه می افزاید مثانه را می شوید و در روایتی وارد شده خربزه سنگ مثانه را ذوب می کند.  خربزه، میوه‌ای است سرشار از ویتامین که به هضم غذا و دفع مواد زائد بدن کمک می‌کند. این میوه بدلیل خاصیت ملین در رفع یبوست موثر است و به دلیل خاصیت ادرار آوری در درمان کم خونی و سنگ مثانه موثر است و دارای مقادیر زیادی ویتامین C و A و سلولز است. این میوه برای سینه درد و سرماخوردگی مضر است و زیاد خوردن آن تولید گرمی می کند.  گوشت خربزه را له کنید و به صورت مرهم روی سوختگی های سطحی پوست بدن بگذارید، آن را معالجه خواهد کرد.  مغز تخم خربزه ی بو داده طبیعت گرم دارد. مغز تخم خربزه ی بو داده دارای خاصیت ادرار آور، نرم کننده و افزایش دهنده میل جنسی است. خوردن خربزه به همراه عسل خطرناک و مضر است و افراط در خوردن آن باعث ورم روده می شود.  هر یکصد گرم خربزه، 8 گرم کربوهیدرات دارد که بیشترین نوع قند موجود در آن از نوع گلوکز و فروکتوز است، بنابراین مصرف بیش از حد آن برای بیماران دیابتی توصیه نمی‌شود. یک گرم فیبر، ‌12 میلی‌گرم کلسیم، 17 میلی‌گرم فسفر،‌ 238 میلی‌گرم پتاسیم،‌1250 واحد پیش‌ساز ویتامین A که در ترمیم وتجدید سلول های بدن موثر است. هر یک صد گرم خربزه  31 کیلوکالری انرژی دارد. ‌میزان پتاسیم موجود در خربزه برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی - عروقی بسیار موثر است و مصرف این ماده غذایی نقش به سزایی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی دارد.  خربزه دارای مقدار قابل توجهی ویتامین A است که در پیشگیری از بیماری‌های چشمی،‌ جلوگیری از بیماری‌های عفونی مؤثر است و ‌طراوات و شادابی پوست از جمله اثرات خربزه به علت داشتن این ویتامین است. یک لیوان خربزه قطعه قطعه شده که حدود 240 گرم وزن دارد، یک واحد غذایی محسوب می‌شود.


فواید غذایی و دارویی انار و تاثیر آن بر سلامت
ساعت ٢:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

 

انار یکی از قدیمی ترین میوه های خوراکی شناخته شده می باشد که بطور وسیعی در ایران کشت شده و معمولاً به صورت تازه و یا فرآوری شده مصرف می گردد . ایران به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده و صادر کننده انار در جهان شناخته شده است به طوریکه در سال 2005 میزان تولید میوه انار در ایران تقریباً 670 هزار تن بوده است. ابوعلی سینا در کتاب القانون از انار به عنوان میوه ای یاد می کند که تمام قسمت های آن خواص دارویی دارد. ابو علی سینا ذکر می کند که گل انار خونریزی را بند آورده و لثه ها را تقویت می کند، پودر انار زخم های کهنه و مزمن را معالجه می کند و نیز پوست درخت انار برای معالجه التهاب کبد، سرفه و زخم به کار برده می شود. امروزه تحقیقات زیادی در مورد خواص انار و ترکیبات موجود در آن انجام شده است که موید اثرات مفید انار در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها می باشد و بعلت وجود ترکیبات دارویی حتی از پوست آن در صنایع داروسازی استفاده می شود.

 انار در مقایسه با سایر میوه ها دارای محتوای ترکیبات فنولیکی بالا می باشد به همین لحاظ  خصوصیات آنتی اکسیدانی پوست  و دانه انار را در ارتباط با ترکیبات فنولیک و تانن های قابل هیدرولیز از قبیل پونیکالاژین، پونیکالین، گالیک اسید، الاژیک اسید و آنتوسیانین ها می دانند. بر اساس مطالعات علمی انجام شده، مشخص شده که ترکیبات پلی فنولیک انار دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، جلوگیری از تصلب شرائین، بازدارنده اکسیداسیون LDL و ممانعت از رسوب پلاکت های خون، ممانعت از رشد سلول های سرطان پستان، سرطان پروستات و سرطان روده بزرگ بوده، و همچنین بر بیماری آلزایمر و دیابت موثر هستند .

رنگ قرمز آب انار مربوط به رنگدانه آنتوسیانین آن است. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی مصرف آنتوسیانین ها در دنیا مورد توجه دانشمندان می باشد و با توجه به اینکه رنگ از جنبه های کیفی برای غذاهای فرآوری شده و فرآوری نشده مهم می باشد. لذا حفظ این رنگدانه ها در طی فرآیند و زمان نگهداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آنتوسیانین های آب انار پایداری کمی در طی فرآیند و نگهداری دارند و با گذشت زمان رنگ آب انار بطور مشخص کاهش می یابد. فرآوری آب انار در دمای پایین تر باعث افزایش فعالیت های آنتی اکسیدانی و کاهش کمتر آنتوسیانین ها و ترکیبات فنولیکی می شود. تحقیات نشان داده که  85% عصاره انار را آب و 10 % ان را قندهای ساده تشکیل می دهد همچنین , 1.5 % پکتین دارد که یکی از انواع فیبرها است ودر حفظ سلامت روده ها نقش دارد . انار منبع خوبی از ویتامین های B1 , B2 , ویتامین K و C می باشد به همین لحاظ از عصاره انار می توان به عنوان  تثبیت کننده رنگ مو، تامین سلامت و تقویت مو استفاده نمود. دانه های انار منبع خوبی از فیبر می باشند و حاوی چند نوع فیتواستروژن هستند


پوست سالم و شاداب با رژیم غذایی مناسب
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٠ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

تجربه نشان داده است که با بالا رفتن سن لایه زاینده پوست نازکتر می شود و پوست چین و چروک پیدا می کند و لکه های متعدد روی آن ایجاد می شود. غدد سباسه که وظیفه چرب نگه داشتن پوست را بر عهده داشته اند کم کار و غیر فعال می شوند و پوست خشک شده که زمینه بوجود آمدن لکه در سطح پوست بروز می کند. همچنین ثابت شده که عروق پوست در بزرگسالی (سن بالا) نازک، مسدود و شکننده می شوند و خونرسانی به پوست به خوبی انجام نمی شود. امروزه دانشمندان برای پیشگیری از پیری زود رس پوست توصیه به استفاده از مواد غذایی خاص که می تواند پیری پوست را به تاخیر اندازد می نمایند. مواد غذایی مورد تائید، مانند آلبالو، گیلاس، سویای سیاه، گردو، عناب و برخی خوراکی‌های مشابه است. همچنین مرکبات هم به عنوان خوراکی‌های التیام ‌بخش که حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند به سلامت پوست کمک می‌کنند. اگر پوست شماخشک است می توانید از روغن بذرک، روغن کنجد، روغن زیتون و روغن خالص نارگیل برای مرطوب شدن آن به صورت خوراکی استفاده نمود. هر روز می توانید از آووکادو، آجیل و دانه‌های مختلف استفاده کنید. خصوصا" بلوط، فندق، گردو، تخم مرغ، سیب، توت فرنگی، گوجه فرنگی و تخمه‌ی آفتابگردان مواد مفیدی هستند که می توان استفاده نمود.


زنیان Trachyspermum
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

بادیان گیاهی یک ساله از خانواده چتریان است که به فارسی «زنیان» و درکتب طب سنتی با نام های«انیسون بری» و«کمون حبشی»آورده شده است.این گیاه را در بلوچستان با نام هندی آن «اجوان»و همچنین «اسپر کای»می شناسند.

گیاه شناسی:

زنیان گیاهی است یکساله که بلندی آن کمی از زیره سیاه بیشتر و در حدود یک متر است ولی از نظر شکل برگ و رنگ گل شبیه زیره سیاه است. این گیاه دارای برگهای بریده بریده و نخی شکل می باشد.گلهای زنیان کوچک و سفید رنگ است. میوه گیاه زنیان کوچک، تخم مرغی شکل به رنگ زرد تیره می باشد و در سطح میوه 5 خط طولی نازک به رنگ زرد روشن وجود دارد. میوه گیاه معطر و بوی عطر تیمول از آن اسشمام می شود. میوه و ریشه آن در طب سنتی مورد توجه خاصی می باشد. این گیاه بیشتر در مزارع غلات و در پرچینها در نواحی مختلف اروپای مرکزی، در آسیا در هندوستان، ایران در خراسان، کرمان و مناطق شرقی بلوچستان، یزد، سمنان و تهران و سایر نقاط کشور می روید.

ترکیبات شیمیایی

از نظر ترکیبات شیمیایی زنیان (میوه گیاه) دارای 6-4 درصد برحسب مناطق رویش، اسانس روغنی فرار است که در حدود 55-45 درصد آن را تیمول تشکیل می دهد. تیمول اسانس معطر آزربه و سی سنبر است که در آن بخشها مشخصات و فرمول شیمیایی آن به تفصیل آمده است. ماده ای است ضد عفونی کننده قوی و معروف در طب سنتی، به علاوه در اسانس زنیان 20-15 درصد سیمن و بقیه آن آلفا-پی نن ،دیپانتنو... است.

خواص و کاربرد

زنیان یا تخم گیاه بادیان از نظر طبیعت مانند زیره ها گرم و خشک است و از نظر خواص ضد اسپاسم، تونیک، محرک و بادشکن است و معمولا در تهیه مشمع هایی که برای تسکین درد به کار می رود داخل می شود. له کرده و کوبیده آن به عنوان داروی استعمال داخلی برای رفع بیماری های معده و کبد و ناراحتی گلو و سرفه و روماتیسم تجویز می شود. زنیان به عنوان منبع بسیار غنی از تیمول ضد عفونی کننده معروف است . در هندوستان از زنیان به عنوان ضد عفونی کننده و برای تقویت معده و همچنین به عناون بادشکن و تونیک و برای قطع اسهال و رفع سو هاضمه و دردهای حاد شکم یا قولنج و معالجه سو تجویز می شود. ازریشه گیاه نیز به عنوان مدر و بادشکن به صورت دم کرده مصرف می شود. مقدار خوراکی آن درمصرف داخلی مانند زیره سیاه و کمی کمتر ازآن است. باید توجه شود که اشخاص گرم مزاج یا از آن استفاده نکنند ویا درموارد لزوم به مقدار کم و توام با گیاهان دارویی سرد میل کنند.


تینیدازول Tinidazole:
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

دسته دارویی: ضد تک یاخته
شکل دارویی: قرص 500 میلی گرم
مکانیسم اثر: مکانیسم تینیدازول بر علیه ژیاردیا و آنتاموبا نا شناخته است. احتمالا" این دارو از طریق صدمه بهDNA اثر خود را اعمال می کند

موارد مصرف: درمان آبسه کبدی ناشی از آمیب، واژینیت باکتریایی، عفونت های بی هوازی، ذات الریه، عفونت پوست و بافتهای نرم، آبسه ریه، پریتونیت، درمان هلیکوباکتر و اولسر معده.

مقدار مصرف: در واژینیت باکتریایی 2 گرم به عنوان دوز منفرد یا 2 گرم در دو دوز متوالی، درعفونت بی هوازی باکتریایی
 ، ذات الریه ، عفونت پوست و بافت نرم، آبسه ریه ، پریتونیت  : 2 گرم در 1 روز، به دنبال آن 1 گرم در روز به عنوان یک تک دوز یا 500 میلی گرم روزانه برای 5-6 روز است. درریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری همراه با بیماری زخم پپتیک: 500 میلی گرم با کلاریترومایسین و امپرازول به مدت 7 روز داده شده است.  پیشگیری قبل از عمل جراحی 2 گرم در 12 ساعت قبل از جراحی. در آمیبیازس روده 2 گرم یکبار در روز برای 2-3 روز. در آمیبیازیس وآبسه کبدی 1.5-2 گرم یکبار در روز برای 3-6 روز.

منع مصرف: در اختلالات خونی، اختلالات عصبی ، افزایش حساسیت به  مشتقات 5-نیتروایمیدازول،  پورفیریا،  شیردهی، حاملگی (سه ماهه اول) منع مصرف دارد

فارماکوکینیتک: این دارو تقریبا به طور کامل از دستگاه گوارش (دهان) جذب می شود، اوج غلظت پلاسما پس از 2 ساعت می باشد. دارو در شیر، مایع مغزی، بزاق دهان، صفرا و بافت های بدن (غلظت های بالا شبیه به پلاسما) به سادگی توزیع می شود، از جفت عبور می کند. قدرت اتصال به پروتئین آن 12٪ است. در کبد به یک هیدروکسی متابولیت فعال تبدیل می شود. نیمه عمر دارو 12-14 ساعت می باشد. از طریق ادرار (متابولیت های دست نخورده)، از طریق مدفوع (مقدار کمی) دفع می شود.

عوارض جانبی : فلزی، تهوع، سردرد، استفراغ، ادرار تیره، گرگرفتگی، بی اشتهایی، اسهال، خستگی، لکوپنی گذرا.

تداخل های دارویی: با کلستیرامین، ضد انعقادی خوراکی همانند وارفارین ، سیکلوسپورین، تاکرولیموس یا لیتیوم تداخل دارد.

نام تجاری:, Tinafas  Tindamax

مصرف در حاملگی: جزء گروهC


غذای سالم یا ایمن:
ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

غذای سالم یا ایمن، غذایی است که از مواد اولیه سالم و ایمن تهیه شده باشد. به عبارتی، غذای سالم عاری از مواد زیانبخش و مضر و متشکل از اجزای مفید برای سلامت مصرف کنندگان است.

مراحل تهیه غذا شامل فرآوری ، توزیع و مصرف به صورت یک زنجیره درهم تنیده است و چنانچه هر یک از این اجزاء دچار نقص یا کمبود شود، دیگر قسمتها نیز از آن متاثر خواهد شد و به طور کلی سلامت نهایی غذا مستلزم تامین سلامت همه این اجزاست  البته ویژگی های دیگری نیز برای غذای سالم در نظر گرفته می شود، از جمله این که حتی الامکان به حالت طبیعی و کامل نزدیک تر بوده، تحت حداقل پردازش قرار گرفته، مواد مغذی و فیبر موجود در آنها حذف نشده و فاقد افزودنی های سنتتیک است.


شاخص جرم بدن (BMI) و روش اندازه گیری آن:
ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

شاخص جرم بدن از محاسبه فورمولی، وزن بدن (کیلوگرم) تقسیم بر مجذور قد (متر) به دست می آید. همچنین خواندن از روی نمودار BMI هم یک روش دیگر به دست آوردن BMI می باشد. محدوده BMI به چندین حالت مختلف تقسیم شده است، و به طور معمول وقتی BMI شما بالاتر از حد نرمال قرار بگیرد خطر افزایش مشکلات پزشکی برای شما بیشتر می شود.

BMI بر پایه وزن و قد محاسبه می شود. اگر اضافه وزن دارید، می توانید با کاهش وزن، BMI خود را کاهش داده و در گروه ریسک پذیر پایین تری قرار بگیرید و از خطر ابتلا به بیماری ها در امان قرار گیرید. یک رژیم غذایی سالم شامل تعادل گروه های غذایی، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که برای شما تناسب اندام و یک زندگی فعال، طولانی و بسیار با طراوت را به دنبال خواهد داشت. به زبان ساده، تناسب وزن و ظاهر بدن در نتیجه تعادل بین جذب انرژی (محتوای کالری غذایی)در تقابل با انرژی خروجی(سوختن کالری ناشی از فعالیت های بدنی)تعریف می شود.

مطالعات نشان دهنده این است که در صورتیکه انگیزه کاهش وزن در فرد وجود داشته باشد می تواند به طور مداوم، از رژیمی با یک تعادل سالم بهره ببرد. یک رژیم کم چربی با فیبر بالا مطلوب ترین رژیم غذایی توصیه شده است، ولی رژیم غذایی کم کالری، رژیم غذایی با کربوهیدرات کم، رژیم های غذای جایگزین با کم کردن مقدار غذا نیز موثرند، البته در شرایطی که در طول روز، شما نیاز به صرف انرژی بالایی برای نیازهای عادی بدنتان نداشته باشید. به طور معمول برای کاهش وزن 450 گرم در هفته شما باید با کنترل برنامه غذایی خود، روزانه حدااقل 500 کالری کمتر  انرژی جذب کنید.

 

BMI

وضعیت بدنی

زیر 5/18

کمبود وزن

9/24 – 5/18

وزن نرمال

9/29-25

اضافه وزن

9/34-30

چاقی درجه 1

9/39-35

چاقی درجه 2

بیشتر از 40

چاقی مفرط و مرگبار

 

افزایش BMI (بیشتر از 25) با افزایش خطر بیماریهایی مثل دیابت، بیماریهای قلبی عروقی، پرفشاری خون، استئوآرتریت، بیماریهای کیسه صفرا و بعضی انواع سرطان همراه است.

BMIپائین هم خطراتی چون پوکی استخوان، سوء تغذیه، افسردگی، آنمی، اسهال و مشکلات قلبی را به همراه دارد.

به طور کلی در ارزیابی وزن دو مسئله برای ما اهمیت دارد:

1-میزان چربی موجود در بدن ( مقدار چربی ) که توسط BMI انجام میگیرد.

2-تراکم چربی (محل چربی ) که بر اساس دور کمر و دور باسن اندازه گیری می شود.

تراکم چربی در ناحیه شکم بسیار خطرناکتر از تراکم چربی در ران و باسن است.

پس توصیه می شود که حتما اندازه دور کمر و باسن خود را گرفته و نسبت آن دو را محاسبه کنید چرا که اگر این نسبت زیاد  باشد، در  معرض ابتلا به بیماری های گوناگون می باشید.

فاکتورهایی که  برای سالم زیستن لازم هستند:

1- داشتن یک رژیم غذایی صحیح

2- فعالیت فیزیکی

3- کنترل وزن

4-  کنترل فشار خون

5- آزمایش قند خون

6- آزمایش کلسترول

7- تاریخچه بیماری های موروثی


کم خونی ناشی از فقر آهن
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

آهن براى ساخت گلبولهاى قرمز خون لازم است. اگر براى ساختن گلبولهاى قرمز خون، آهن به مقدار کافى در دسترس بدن نباشد، ابتدا از ذخایر آهن بدن استفاده مى شود، سپس در صورت ادامه کمـبود، ذخایر آهن بدن کاهش مى یابد. اگر کمبود آهن ادامه پیدا کند، ذخایر آهن بدن تخلیه مى شود و کم خونى فقر آهن بروز مى کند. آهن اساسى ترین ماده اولیه براى ساختن گلبولهاى قرمز خون است. البته علاوه بر آهن، مواد مغذى دیگر هم مثل اسید فولیک، ویتامین B6 ، ویتامینB12، ویتامین C و پروتئین براى خونسازى لازم است که باید از طریق رژیم غذایى روزانه تامین شود.

عوامل ایجاد کم خونى فقر آهن

1-     آلودگى انگلی میتوانند با کاهش اشتها و کاهش جذب آهن موجب کمبود آهن شوند.

2-     مهمترین و شایعترین علل بروز کمبود آهن، مصرف کم انواع گوشت به ویژه گوشت قرمز است که آهن قابل جذب دارد.

3- مصرف چاى قبل از غذا و یا بلافاصله پس از غذا است. تانن موجود در چاى میتواند جذب آهن غذا را به مقدار قابل ملاحظه اى کاهش دهد.

4-     مصرف ناکافى مواد غذایى حاوى ویتامین C نیز احتمال بروز کمبود آهن را افزایش مى دهد. ویتامین C که در میوه ها و سبزى هاى تازه و خام وجود دارد موجب افزایش جذب آهن غذا میشود. کمبود دریافت ویتامین C موجب کاهش جذب آهن و در نتیجه کمبود آهن میشود.

5-     اسید فیتیک یک ترکیب چالاد کننده می باشد(اسید فیتیک یک ترکیب فسفره است که به شکل نمکهای پتاسیم و منیزیم در سلول های آلرون دانه گندم وجود دارد، و حدود 70 در صد فسفر گندم را تشکیل می دهد. این ماده فرم ذخیرهای فسفر و انرژی در دانه غلات و حبوبات است)که با این خاصیت سبب اتصال یونهای آهن، کلسیم، منیزیم، کرم، مس و غیره می شود از اتصال این یونها با اسید فیتیک ترکیب نامحلولی به دست می آید که سبب اختلال در جذب گوارشی یونها و کاهش فراهمی زیستی آنها می شود. تشکیل ترکیب نامحلول اسید فیتیک با آهن مانع جذب آهن در بدن شذه و یکی از عوامل ایجاد بیماری کم خونی تغذیه ای به ویژه در کودکان و زنان است.مصرف نان هایى که در تهیه آنها از جوش شیرین استفاده میشود، می تواند سبب کمبود آهن شود. جوش شیرین موجب باقى ماندن اسید فیتیک درنان می شود که کاهش دهنده جذب آهن است. در نانى که در تهیه آن از خمیر مایه یا خمیر ترش بجاى جوش شیرین استفاده شده است، اسید فیتیک مهار شده و مانعى در جذب آهن ایجاد نمی شود.

6- تغییرات بدنی: هنگامی که بدن تحت تأثیر تغییرات ناگهانی نظیر  رشد ناگهانی در بچه ها و بالغین یا در طی دوره شیردهی قرار می گیرد، نیازمند افزایش دریافت آهن و افزایش تولید سلول های قرمز خونی می باشد.
 
7- اختلالات مجاری گوارشی: اختلال در جذب آهن بعد از برخی جراحی های دستگاه گوارش شایع است. قسمت اعظمی از آهن موجود در غذا توسط قسمت کوچکی از روده فوقانی جذب می گردد. هر اختلالی در دستگاه گوارش می تواند جذب آهن را تغییر داده و منجر به آنمی فقر آهن شود.
8- از دست دادن خون : از دست دادن خون باعث کاهش آهن و در نتیجه کم خونی فقر آهن می شود . منبع از دست دادن خون شامل : خونریزی دستگاه گوارش، خونریزی ماهیانه یا صدمات می باشد

علائم کم خونى فقر آهن

رنگ پریدگى دائم زبان و مخاط داخل پلک چشم و لبها، کمرنگ شدن خطوط کف دست، احساس ضعف و خستگى، سیاهى رفتن چشم، بى تفاوتى، سرگیجه، سردرد، بى اشتهایى، حالت تهوع، خواب رفتن و سوزن سوزن شدن دستها و پاها درافراد مبتلا به کم خونى فقر آهن دیده میشود. موارد کم خونى فقر آهن شدید با تنگى نفس و طپش قلب و ورم قوزک پا همراه است.

کودکان و دانش آموزانى که دچار کم خونى فقر آهن هستند، همیشه احساس خستگى و ضعف مى کنند. این افراد اغلب از ورزش و فعالیتهاى بدنى دورى مى کنند و یا در هنگام ورزش خیلى زود خسته میشوند. در این افراد تغییرات رفتارى بصورت بى حوصلگى و بى تفاوتى مشاهده میشود. کم خونى فقر آهن به علت کاهش قدرت یاد گیرى، موجب افت تحصیلى دانش آموزان میشود.

یکى از علائم بروز کم خونى فقر آهن دردختران نوجوانى که عادت ماهیانه آنها شروع شده است و خونریزى زیاد دارند رنگ پوست سبزه مایل به زرد است.

درمان کم خونی فقر آهن
  درمان اختصاصی فقر آهن برمبنای موارد زیر توسط پزشک تعیین می شود:
-  سن، سلامت عمومی و شرح حالی که از بیمار گرفته می شود 

-   شدت  کم خونی

-  دلایل کم خونی
-  میزان  تحمل بیمار (داروها و روش های درمانی مختلف)

درمان شامل:
-   رژیم غذایی غنی از آهن از قبیل:   

  گوشت – گوشت گاو ، گوشت بره، جگر و دیگر ارگان های گوشتی
         ماکیان- مرغ، مرغابی، بوقلمون، جگر ( بخصوص  گوشت تیره)
         ماهی - صدف، میگو، ساردین ها و ماهی کولی
         برگ سبز خانواده کلم نظیر گل کلم ، کلم پیچ، شلغم
         سبزی ها نظیر نخود فرنگی ، لوبیا ، نخود خشک
         نانی که خمیر آن به اندازه کافی ور آمده باشد.
         نان سفید غنی از آهن ، برنج و حبوبات
مکمل های آهن:

مکمل های آهن را برای چند ماه تجویز می نمایند تا سطح آهن در خون افزایش یابد. مکمل آهن می تواندمنجر به تحریک معده و تغییر حرکات روده گردد و جهت افزایش میزان جذب آهن، باید با معده خالی یا همراه با ویتامین ث مصرف شود.


موکسی فلوکساسین moxifloxacin hydrochloride
ساعت ٢:٥٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

موکسی فلوکساسین moxifloxacin hydrochloride

اشکال دارویی: قرص 400 میلی گرم

گروه دارویی: فلوروکینولون گروه درمانی: آنتی بیوتیک

مکانیسم عمل: این دارو همانند سایر فلوروکینولون هاست. موکسی فلوکساسین از رونویسی و تکثیر DNA باکتری جلوگیری می کند.

موارد مصرف : موکسی فلوکساسین بر روی باکتری های گرم مثبت (مانند پنوموکک) نسبت به سیپروفلوکساسین موثرتر می باشد.این دارو در درمان  سینوزیت حاد باکتریال، عفونت های عارضه دار داخل شکمی،  عفونت های عارضه دار/ بدون عارضه پوست و بافت های زیرجلدی و  عفونت های حاد در انسداد مزمن ریوی (COPD).

مقدار مصرف: موکسی فلوکساسین در درمان سینوزیت حاد باکتریال 400میلی گرم روزانه به مدت 10روز ، در درمان عفونت های عارضه دار/ بدون عارضه پوست و بافت های زیرجلدی و  عفونت های حاد در انسداد مزمن ریوی 400میلی گرم به مدت 7 روز  و در درمان عفونت های عارضه دار داخل شکم400یمیلی گرم به مدت 5-14 روز

موارد منع‌ مصرف‌: این‌ دارو در کودکان‌ و نوجوانان‌ و نیز بیماران‌ مبتلا به‌ صرع‌ یادارای‌ سابقه‌ ابتلا به‌ صرع‌ و بیماران‌ باسابقه‌ آلرژی‌ به‌ این‌ دارو و ترکیبات‌ مشابه‌نباید مصرف‌ شود.

عوارض‌ جانبی‌ : بثورات‌ جلدی‌ یا خارش، کمردرد ، ادرار خونی‌ یا کدر ، تب، یا تورم‌ پاها یا ساق‌ پا، سرگیجه، خواب‌آلودگی‌ ، سیاهی‌ رفتن‌ چشم‌، سردرد ، بی‌خوابی‌ ، درد شکمی‌ (دل‌پیچه‌) ، تهوع‌ و استفراغ‌ ، اسهال‌ ،آنافیلاکسی‌ ، افزایش‌اوره‌ و کراتینین‌ خون‌، اختلالات‌ گذرا درآنزیم‌های‌ کبد و بیلی‌ روبین‌، درد عضلات‌و مفاصل‌، اختلالات‌ خونی‌ و تغییر درغلظت‌ پروترومبین‌.

تداخل‌های‌ دارویی‌: در صورت‌ مصرف‌کینولون‌ها با داروهای‌ ضد التهاب ‌غیراستروئیدی‌ خطر بروز تشنج‌ ممکن‌است‌ افزایش‌ یابد. داروهای‌ آنتی‌اسید و مواد جاذب‌ جذب‌ این‌ دارو را کاهش‌می‌دهند. کینولون‌ها اثر ضد دیابت‌داروهای‌ سولفونیل‌ اوره‌، وارفارین‌ وبروموکریپتین‌ را افزایش‌ می‌دهند. سمیت‌کلیوی‌ سیکلوسپورین‌ توسط این‌ داروهاافزایش‌ می‌یابد. جذب‌ موکسی فلوکساسین‌ درصورت‌ مصرف‌ همزمان‌ با املاح‌ آهن‌کاهش‌ می‌یابد

مصرف در حاملگی: گروه C

AVELOX®نام تجارتی


واژیفم:Vagifem
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

 

دسته دارویی: فرآورده استروژنی(هورمون جنسی)
شکل داروئی: هر قرص واژینال حاوی 25 میکروگرم استرادیول است.
موارد مصرف: واژینیت آتروفیک به دلیل کمبود استروژن

مقدار مصرف:در شروع درمان روزانه یک بار برای دو هفته و در ادامه درمان دز نگهدارنده آن هفته ای دو مرتیه  هر بار یک قرص واژینال

موارد منع مصرف:  

سرطان پستان، سرطان آندومتر، خونریزی های ژنیتال تشخیص داده نشده،هایپرپلازی آندومتر درمان نشده،

ترمبوز وریدی عمیق، آمبولیسم ریوی،  حساسیت به هر کدام از اجزای فرآورده، پورفیری

 عوارض جانبی :  کاندیدیازیس ژنیتال یا واژینیت، سردرد، تهوع، درد شکمی، ناراحتی شکمی، استفراغ، سوء هاضمه، نفخ، خونریزی واژینال، ناراحتی واژینال، ادم پستان، بزرگ شدن پستان درد یا تندرنس پستان، اختلالات عمومی و ادم محیطی ،انفارکتوس میوکارد؛ بیماری احتقانی قلب ـ بیماری کیسه صفرا، اختلالات پوستی و زیرپوستی: کلوآسما، اریتم مولتی فرم، اریستم ندوزم، پورپورای عروقی- خارش، بی خوابی، اپی لسپی، اختلالات در میل جنسی، بدتر شدن آسم، احتمال بروز زوال عقلی، وبندرت سرطان پستان، سرطان آندومتر، افسردگی،  میگرن، ترومبوز وریدی عمیق، افزایش وزن

تداخلات دارویی:

به دلیل تجویز موضعی دوزهای پایین استرادیول در واژیفم، تداخلات کلینیکی چندانی مورد انتظار نیست.

 مصرف در بارداری و شیردهی:

در طول دوره ی بارداری وشیر دهی نباید مصرف شود. اگر در طول دوره درمان با واژیفم، بارداری اتفاق افتاد، درمان باید به سرعت قطع شود.


آلدرا Aldara
ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی: آلدرا aldara

 

اشکال دارویی: کرم 5%

مکانیسم اثر: مکانیسم اثر این دارو در درمان کراتوز و کارسینوم سلولهای بازال سطحی ناشناخته است.

موارد مصرف: این دارواصلاح کننده پاسخ ایمنی می باشد و در درمان کراتوز صورت و پوست سر، درمان کارسینوم سلول بازال سطحی و درمان زگیل تناسلی به کار می رود

عوارض جانبی: واکنش های حساسیتی:از قبیل کهیر، مشکل تنفسی، تورم صورت، لبها، زبان، یا گلو، خارش شدید ، پوسته پوسته شدن، قرمزی یا سخت شدن پوست، تغییر در رنگ پوست، سردرد، سرگیجه، درد قفسه سینه، درد پشت زخم های سرد، تاول تب؛علائم سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، عطسه، گلو درد، حالت تهوع، اسهال، از دست دادن اشتها،

مصرف در دوران حاملگی: جز گروه C

نام تجاری : Imiquimodایمی کوئی مود


اووسیز- لونژیل یا لونرژسترل:
ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

 قرصهای پروژسترونی تنها حاوی 75/0 میلی گرم لونرژسترل که به صورت اورژانس در عرض 48 ساعت اول پس از نزدیکی  مشکوک ویا پاره شدن کاندوم خورده می شود. دو عدد قرص با هم بلافاصله و یا یک قرص بلافاصله و قرص دیگر به فاصله 12 ساعت  از آمیزش مشکوک خورده می شود. هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا 120 ساعت یا 5 روز پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا 48 ساعت اول یعنی2 روز پس از نزدیکی مشکوک است


پریمیدون
ساعت ۱:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

اشکال‌ دارویی‌:

Suspension: 250 mg/5ml

Tablet: 250 mg

دسته دارویی:آنالوگ باربیتورات

دسته درمانی:ضد تشنج

مکانیسم‌ اثر: این دارو  در بدن‌ به‌ فنوباربیتال‌ تبدیل‌ می‌شود،ولی از نظر مکانیسم‌ اثراحتمالا شبیه‌ فنی‌توئین‌است‌.

موارد مصرف‌: پریمیدون در درمان‌ انواع‌صرع‌ به‌ غیر از صرع‌ کوچک‌ و رعشه‌ اساسی به کار می‌رود.

مقدار مصرف‌: بزرگسالان‌: در صرع‌ ابتدا 125 میلی‌گرم‌در شب‌ و موقع‌ خواب‌ مصرف‌ می‌شود.سپس‌ هر 3 روز، 125 میلی‌گرم‌ افزایش‌می‌یابد تا مقدار مصرف‌ تام‌ جمعŠ به‌ میزان(500mg/day ) برسد. بعد هر 3 روز، 250 میلی‌گرم‌ به‌ این‌ مقدارافزوده‌ می‌شود تا حداکثر g/day 5/1منقسم‌ مصرف‌ شود.

کودکان‌: سنین‌ کمتر از 2 سال‌، 500 ـ 250میلی‌ گرم‌ در روز در دو مقدار منقسم‌، 5 ـ 2ساله‌، mg/day  750ـ 500 در دو مقدارمنقسم‌ و کودکان‌ 9 ـ 6 سال‌ g/day 1ـ 75/0در دو مقدار منقسم‌ تجویز می‌شود.

 عوارض‌ جانبی‌: خواب‌آلودگی‌، عدم‌ تعادل‌،تهوع‌، اختلالات‌ بینایی‌ ، بثورات‌ جلدی‌، افسردگی‌،تحریک‌پذیری‌، بیقراری‌ و اغتشاش‌ شعوردر سالمندان‌، هیجانات‌ و فعالیت‌ زیاد و غیرعادی‌ در کودکان‌ و آنمی‌ مگالوبلاستیک‌.

 تداخل‌های‌ دارویی‌: پریمیدون قادر است غلظت‌پلاسمایی‌ کاربامازپین‌، کلونازپام‌،فنی‌توئین‌ و والپروات‌ و در مواردی‌اتوسوکسیمید را کاهش‌ ‌دهد. این‌ داروموجب‌ افزایش‌ متابولیسم‌ وارفارین‌داروهای‌ ضد افسردگی‌ سه‌ حلقه‌ای،‌ دیگوکسین‌، کورتیکوستروییدها،سیکلوسپورین‌، داروهای‌ ضد بارداری‌خوراکی‌ و تئوفیلین‌ شده‌ و در نتیجه‌ اثرات‌این‌ داروها را کاهش‌ می‌دهد. داروهای‌ضدافسردگی‌ و ضد جنون‌ با کاهش‌آستانه‌ تشنج‌، با اثرات‌ ضد تشنجی‌ این‌دارو مقابله‌ می‌کنند. این‌ دارو اثر وراپامیل‌و دیلتیازم‌ و احتمالا نیفدیپین‌ را کاهش‌می‌دهد.

 نکات‌ قابل‌ توصیه‌:

 1 ـ از قطع‌ ناگهانی‌ داروپرهیز شود. قطع‌ مصرف‌ این‌ دارو بایدبتدریج‌ و طی‌ چند ماه‌ انجام‌ شود.

2 ـ در صورتیکه‌ بیمار ضعف‌ شدید تنفسی‌ دارد، از مصرف‌ این‌ دارو بایداجتناب‌ کند.

 نام تجارتی :Liskantne

مصرف در دوران حاملگی: جزء گروهD


آلگومد
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

آلگومد ( ALGOMED) یا Chlorella Vulgaris

کلرلا ولگاریس جزء گیاهان تک سلولی است و در دسته آغازیان قرار دارد و یکی از اولین اشکال حیات در روی کره زمین محسوب می گردد . گیاهان تک سلولی آبزی که کلرلا ولگاریس نیز جزء آنان است از حدود 5/3 میلیارد سال قبل در روی کره زمین زندگی کرده اند. مکمل غذایی آلگومد در دسته گیاهان و سبزیجات قرار دارد . آلگومد حاوی 60 % پروتئین بوده و انواع ویتامینها ، املاح ، فیبر خوراکی و چربیهای مفید غیر اشباع ( چربی های امگا ) را نیز در خود جای داده است .
مواد تشکیل دهنده آلگومد:
مواد معدنی : بویژه کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم و فسفر بعلاوه روی ، آهن ، مس و سلنیوم .
پروتئین : 19 اسید آمینه شامل 8 اسید آمینه ضروری که بدن قادر به تولید آنها نیست . اسیدهای آمینه در متابولیسم و عملکرد کلیه سلول های بدن نقش اساسی ایفا می کنند. در این بین ، تنها به تریپتوفان Tryptophan اشاره می کنیم که بلافاصله در بدن به سروتونین Serotonine تبدیل می گردد. سروتونین یک پیام رسان شادابی و نشاط است.
اسیدهای چرب غیر اشباع ( Poly Unsaturated Fatty Acids) : که در این بین می توان به اسید لینولئیک ( Linolenic Acid) اشاره نمود .
اجزای متعدل کننده : این مواد دارای خاصیت تحریک باکتریهای مفید در دستگاه گوارش بوده که باعث تنظیم عملکرد دستگاه گوارشی و روده ها می گردند . آلگومد دارای آنزیم RNA ، DNA و بسیاری اجزای دیگر نیز می باشد.
طیف وسیعی از ویتامین ها : پیش ویتامین A ، ویتامین B12 ، B6،B2 ،B1 و ویتامین K ، C ،E با غلظت فراوان . آلگومد در بین مواد غذایی حاوی مقادیر بسیار فراوان B12 می باشد . این خاصیت آلگومد را تبدیل به یک مکمل غذایی مناسب برای گیاهخواران می نماید .
کلروفیل : آلگومد دارای مقادیر بسیار فراوانی کلروفیل می باشد که باعث تصفیه و دفع ضایعات و پاکسازی بدن می گردد و چون دارای قدرت جذب رادیکال های آزاد حاصل از سوخت و ساز و دفع آنها از بدن می باشد ، بنابراین در سم زدایی بدن ، تسهیل گردش خون ، تنظیم دستگاه گوارش و ... کاربرد وسیعی دارد . این خاصـیت در این محصول بسیار ارزشمند است . تعادل و همگرایی مواد تشکیل دهنده فراوان و 100% طبیعی در آلگومد ، باعث گردیده کلیه سلول ها و اجزای بدن و عملکرد آنها به سوی یک تعادل طبیعی سوق داده شود .
مقدار مصرف :  بزرگسالان : حداقل 3 و حداکثر 6 قرص در روز . کودکان : حداقل 1 و حداکثر 3 قرص در روز


پاروکستین Paroxetine
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

پاروکستین  Paroxetine
دسته دارویی : ضد افسردگی مهارکننده اختصاصی باز جذب سروتونین

اشکال دارویی : قرص 20mg
مکانیسم اثر : پاروکستین از گروه داروهای ضدافسردگی است که مهارکننده اختصاصی جذب مجدد سرتونین نامیده می شوند، پاروکستین بر روی مواد شیمیایی مغز که باعث عدم تعادل شده است، تاثیر می گذارد.

موارد مصرف : پاروکستین برای درمان افسردگی، اختلال وسواس فکری- عملی، اختلالات اضطرابی، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD )، اختلال افسردگی پیش از قاعدگی ( PMDD ) مورد استفاده قرار می گیرد.

مقدار مصرف: 20تا60میلی گرم روازانه
عوارض جانبی: واکنش های آلرژیک، بثورات پوستی، مشکلات تنفسی، کهیر، تورم صورت، زبان، لبها و گلو، تغییرات خلقی یا رفتاری، اضطراب، حملات هراس، مشکلات خواب، احساس تکانشی، خشم، پریشانی، تندخویی، پرخاشگری، بیقراری، بیش فعالی (جسمی و روانی)، افسردگی شدید، افکار خودکشی، خودآسیبی، صرع (حملات تشنجی)، رعشه، لرزش، سفتی عضلات، اشکال در تعادل یا هماهنگی، پریشانی، گیجی، تعریق، ضربان قلب سریع، احساس عصبانیت، بیقراری، خواب آلودگی، گیجی، ضعف، مشکلات خواب (بیخوابی)، تهوع، یبوست، کاهش اشتها، کاهش میل جنسی، ناتوانی جنسی، اشکال در ارگاسم، خشکی دهان، وزوز گوش، خمیازه کشیدن
تداخلات دارویی: مصرف همزمان پاروکستین با داروهای ضددرد و تب بر) آسپرین، NSAIDS مانند: ایبوپروفن، ناپروکسین، ایندومتاسین( وارفارین، سایمتیدین، ریتونویر، تاموکسیفن، تئوفیلین، ترامادول، تریپتوفان، داروهای قلبی ( دیگوکسین، تلکاینید، کینیدین) داروهای ضدافسردگی ( آمی تریپ تیلین، سیتالوپرام، فلئوکستین، فلوواکسامین، ایمی پرامین، نورتریپ تیلین، سرتالین) داروهایی  اختلالات روانپریشی ( کلروپرومازین، فلوفنازین، هالوپریدول، لیتیوم، پرفنازین) اکموتریپتان، ناراتریپتان.تداخل دارد.
موارد منع مصرف :  فاز مانیا در افسردگی دو قطبی

نام تجاری: Paxil, Paxil CR, Pexeva

مصرف در دوران بارداری: پاروکستین  جزء گروه D  است

 

 اورسوداکسی کولیک اسید

   اشکال دارویی : کپسول 250mg

دسته دارویی : اسید صفراوی – مهارکننده ترشح صفرا و جذب روده ای کلسترول

مکانیسم اثر: مکانیسم این دارو دقیقا ناشناخته است ولی بعد از مصرف خوراکی ،غلظت آن در صفرا افزایش یافته و میزان اشباع کلسترول صفراوی، ازطریق مهارسنتز کبدی و مهار جذب روده ای کلسترول کاهش می یابد. کاهش میزان اشباع کلسترول باعث افزایش قابلیت انحلال تدریجی کلسترول موجود در سنگهای صفراوی می گردد. همچنین اورسو داکسی کولیک اسید جریان صفرا را افزایش می دهد. در بیماریهای مزمن کبدی، این دارو باعث کاهش سیتوتوکسیسیتی حاصل از نمک های صفراوی می گردد

موارد مصرف :   انحلال سنگهای صفراوی غنی از کلسترول در بیماران با کیسه صفرای فعال ، سیروز اولیه صفراوی،

  التهاب اولیه اسکلروتیک مجاری صفراوی

مقدار مصرف:  در درمان سنگ کیسه صفرا: 10- 8 میلی گرم به ازإ هر کیلوگرم وزن بدن به صورت خوراکی در 2 یا 3 دوز منقسم که معمولاً همراه با غذا استفاده می گردد. یشگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا: 300 میلی گرم دو بار در روز به صورت خوراکی استفاده می شود. به طور جایگزین، برخی پزشکان درمان را به صورت10- 8 میلی گرم به ازإ هر کیلوگرم وزن بدن ادامه می دهند. دردرمان سیروز صفراوی: 15-13 میلی گرم به ازإ هر کیلوگرم وزن بدن به صورت خوراکی در 2 یا 4 دوز منقسم همراه با غذا استفاده می شود.

نکته: هر کپسول حاوی 250 میلی گرم اورسوداکسی کولیک اسید است. تعداد کپسول مصرفی بر اساس وزن افراد به صورت زیر است:
افراد بین 60-40 کیلوگرم: 3 کپسول در روز
افراد بین 70-61 کیلوگرم: 4 کپسول در روز
افراد بین 80-71 کیلوگرم: 5 کپسول در روز
در درمان هپاتیت کلستاتیک: 15-13 میلی گرم به ازإ هر کیلوگرم وزن بدن در 2 دوز منقسم ( صبح و شب ) همراه با غذا استفاده می شود.
 کودکان مبتلا به بیماریهای کلستاتیک کبدی و همچنین آترزی صفراوی خارج کبدی: دوز روزانه 18-10 میلی گرم به ازإ هر کیلوگرم وزن

موارد منع مصرف :   سنگهای Radio opaque ، بیماران با کیسه صفراوی غیر فعال ، اولسر پپتیک ، بیماریهای التهابی

  روده ، اختلالات مزمن کبدی ، اختلالات گوارشی که با سیکل انتروهپاتیک نمکهای صفراوی تداخل   کنند ، بارداری

تداخل های دارویی: مصرف همزمان با آنتی اسیدها، کلستیرامین وکلستیپول جذب اورسوداکسی کولیک اسید را کاهش می دهد. داروهای پایین آورنده چربی خون(خصوصاً فیبراتها)استروژن ، نئو مایسین،OCP پروژستین، در صورت مصرف همزمان با اورسوداکسی کولیک اسید، توانایی این دارو در انحلال سنگ های صفراوی کاهش می یابد.

عوارض جانبی  تهوع ، استفراغ ، اختلالات گوارشی ، کلسیفیکاسیون سنگهای صفراوی ، خارش

  نکات قابل توصیه :

1-         دارو در انحلال سنگهای صفراوی کوچک تا متوسط Radio lucent و فقط در صورت فعال بودن

کیسه صفرا موثر است .

2-                بیمار باید از مصرف غذاهای پرکالری  و حاوی کلسترول بپرهیزد.

3-                در طول درمان بیمار باید از روشهای پیشگیری از بارداری غیر هورمونی استفاده نماید.

  نام تجارتی : اورسگال

مصرف در دوران بارداری : گروه B


بیماریهای ناشی از غذا،
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی: بیماریهای ناشی از غذا،

بیماریهای ناشی از غذا، طیف گسترده ای از بیماریها را تشکیل می دهد که در پیدایش آنها گاهی عوامل طبیعی موجود در مواد خوردنی و غالباً عوامل بیرونی بیماری زا( عوامل بیولوژیک ، سموم ) و در مواردی نیز نقص سیستم آنزیمی و حساسیت های فردی نقش دارند. بر اساس این تعریف بیماری های ناشی از مصرف مواد غذایی را به چهار گروه دسته بندی می کنند.

الف- مسمومیت های غذائی

مسمومیت های غذائی ، به مفهوم جامع آن یعنی مسمومیت های ناشی از مصرف مواد غذائی شامل مسمومیت های ناشی از س موم طبیعی ( که نمونه هائی از آنها ذکر خواهد شد ) ، سموم باکتریال ، قارچی ، سموم شیمیایی و مصنوعی ( سموم فلزی ، سموم دفع آفات نباتی و غیره ) و سمومی که به عنوان متابولیت ناشی ا ز فعالیت های آنزیماتیک عوامل خارجی یا داخلی در مواد غذائی پیدا می شوند بخش مهمی از بیماریهای ناشی از مصرف غذا را تشکیل می دهند.

ب- حساسیت های غذائی

اگر چه در حساسیت های غذائی زمینه خاصی در شخص وجود دارد و در حقیقت همین زمینه (ذاتی یا اکتسابی ) موجب ظهور نشانه های حساسیت نزد مصرف کننده مواد غذائی می شود بسیاری از ترکیبات طبیعی مواد غذائی می تواند نزد افراد مستعد ، حساسیت زا باشد اما در موارد متعددی نیز نوع ماده غذائی و نحوه فرآیند آن در پیدایش حساسیت ، نقش دارد به عنوان مثال وجود عامل 5 هیدروکسی تریپتامین در موز و خربزه ، تبدیل اسید آمینه هیستیدین به هیستامین در انجماد غیر سریع ماهی و در س رمای اندک و نیز مراحل اولیه رشد قارچ ها در روی مواد غذائی در ظهور نشانه های حساسیت نقش مستقیم دارند.

ج- عدم تحمل غذایی

در حقیقت ناسازگاری ناشی از اشکالات ارگانیک است نمونه بسیار متداول و معروف آن عدم تحمل مصرف شیر بدلیل فقدان یا کمبود آنزیم لاکت از در مصرف کننده و در نتیجه عدم هضم لاکتوز شیر و تجزیه لاکتوز توسط باکتری های فلور روده بزرگ می باشد.

د-عفونت های غذائی

دسته دیگر از بیماری های ناشی از مصرف غذا را در حقیقت باید عفونت های غذائی دانست ، این دسته ازبیماری ها نتیجه ورود عوامل بیماری زای زنده ( باکتری ها ، ویروس ها، پروتوزوآها ، قارچ ها ، انگل ها و...) به مواد غذائی مورد مصرف می باشد.

بیماری های ناشی از غذا در نتیجه مصرف غذاهای آلوده به باکتری ها( عامل فساد و بیماری زا )، ویروس ها، پروتوزوآها ، قارچ ها ، انگل ها به طور مستقیم در سلامت جامعه نقش دارد .استفاده از مواد شیمیایی به منظور جلوگیری یا به تاخیر انداختن فساد مواد غذایی امروزه دارای کاربرد وسیعی می باشد .در ارتباط با اثرات سوء استفاده از مواد شیمیایی صنعتی بحث های قابل قبولی درخصوص سرطان زایی و سمیت آنها برای انسان صورت گرفته است. به این دلیل تولیدکنندگان مواد غذایی و مصرف کنندگان آن بایستی در استفاده از این گونه مواد نگهدارنده احتیاط نمایند .در نتیجه بالا رفتن سطح آگاهی مصرف کنندگان در سطح  جامعه جهانی علاقه روز افزونی به استفاده از مواد نگهدارنده  نظیر اسانس های گیاهی و آنتی بیوتیک های طبیعی وجود دارد.


اسلیم کوئیک
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

شکل دارویی: قرص روکش دار

 مکانیسم اثر: مطالعات بالینی نشان داده است که اسانس کرفس و شوید دارای اثر مثبت بر روی مرکز اشتها در مغز بوده و موجب وقفه در انتقال حس گرسنگی می شود. افزون بر این فلاونوئید های موجود در فرآورده دارای اثر مهاری بر آنزیم لیپوژناز می باشند. آزمایشات بالینی انجام شده اثرات پایین آورنده چربی و کلسترول خون این دارو ره به اثبات رسانده اند. بذر کرفس و شوید (میوه آن) به صورت سینرژیسم بر روی مراکز احساس گرسنگی اثر کرده و موجب مهار آن می شوند. . کافئین موجود در چای سبز موجب مهار آنزیم فسفو دی استراز شده اثر نور اپی نفرین بدن را تقویت می کند. کاتشین چای سبز همراه با کافئین آنزیم COMT را مهار کرده و بدین ترتیب غلظت کاتول آمین ها را بالا برده، سوخت و ساز را افزایش می دهد. تحقیقات جدید نشان داده که در چای سبز مشتقات گلوتامین به نام اِل تِئانین همراه با مواد دیگر وزن بدن را کاهش می دهند. چای سبز اثر انسولین را در بدن تقویت می کند. چای سبز با افزایش اکسیداسیون چربی ها در کبد موجب کاهش چربی در تمام نقاط بدن می شود. بدین ترتیب مصرف این قرص باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 نیز می گردد.

موارد مصرف: کم کننده اشتها ، کمک به کاهش وزن و چربی های دور شکم

اجزاء فرآورده: در هـر قرص عصـاره خشـک و پودر بذر گیـاه کرفـس( 20 میلی گرم)، عصاره خشک و پودر بذر گیاه شوید (40 میلی گرم) و چای سبز (190 میلی گرم).

 دستور مصرف: روزی سه بار هر بار 1 قرص روکشدار اسلیم کوئیک نیم ساعت قبل از صرف غذا با کمی آب میل شود.
با توجه به میزان وزن بدن می توان مقدار مصرف دارو را به روزی 3 بار هر بار 2 قرص افزایش داد.

 موارد منع مصرف و احتیاط: کسانی که نسبت به داروهای گیاهی حساسیــت دارند و یا از داروهای کاهــش دهـنده فشار خون استفـاده می نمایندباید این دارو رابا احتیاط و زیرنظرپزشک معالج مصرف نمایند.

 عوارض جانبی: در اوایل مصرف دارو ممکن است به ندرت در افرادی که دارای معده حساس می باشند اختلالات ملایم گوارشی بروز نمائید که پس از مدتی از بین می رود.

 


قران، سنت ، طب سنتی،ایمنی غذا
ساعت ۸:۳٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

امروزه درسرتاسردنیا مسئله غذا اهمیت خاصی درحفظ و سلامتی انسان دارند. ازنظر طب سنتی ایران، انسانها با یکدیگر تفاوت دارند و هریک کتاب جداگانه ای محسوب می شوند. بدین ترتیب واجب است که انسان مزاج خود را بشناسد و به مشخصات ساختمانی آن توجه کامل نماید و سپس تدبیر غذایی مناسب و تدابیر دیگر را مشخص نماید. هر فردی با مطالعه دقیق این کتاب می تواند به صورت کلی  مزاج خود و سپس مزاج مواد غذایی مناسب خود را مشخص نماید.

غذاها ازدیدگاه حکما علاوه براینکه انرژی لازم برای حرکت و سوخت ساز و ترمیم بافتها را تأمین می کنند، بر کل بدن و همچنین اعضای مختلف بدن اثرات مثبت یا منفی ازخود به جای می گذارند و جسم و روان شخص را تحت تأثیر قرار می دهند، پس به همین علت لازم است انسان علاوه بر رعایت مسائل الهی در تهیه غذا، دقت کافی درانتخاب آنچه که می خورد و می آشامد داشته باشد تا تعادل مزاجی وسپس نفسانی او بهم نخورد و بتواند راه حق و حقیقت را بیابد. خداوند متعال درسوره عبس آیه 24 در این رابطه می فرماید: « فلینظر الانسان الی طعامه » ترجمه: لازم است انسان به غذای خود با دیده تحقیق بنگرد. عدم توجه به این نکته می تواند موجب صدمات و خسارات مادی و معنوی برای بشر باشد. آیات قرآن و روایات، تأثیرمثبت غذا بر اخلاق، روان و سلامت جسم را بیان می کنند و به انسان یادآور می شوند که علاوه بر ابعاد جسمی ، باید به جنبه های روحی و معنوی خود نیز توجه خاص داشته باشد. احادیث متعددی درباره انواع غذاها وآداب خوردن از پیامبر خدا(صلی الله علیه وآله)  امام علی(علیه السلام), امام باقر(علیه السلام), امام صادق (علیه السلام), امام رضا(علیه السلام), و سایر ائمه  موجود است. به گونه ای که پیامبر (ص) به روایت امام صادق (ع)می فرماید: بر شما باد خوردن گوشت، چون گوشت، برای آدمی گوشت می آورد. هر کسی چهل روز بر او بگذرد و در آن فاصله گوشت نخورده باشد، بدخُلق خواهد شد و هر کسی بدخلق شد، به او گوشت بخورانید.

 


فاویسم:
ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی: فاویسم:

فاویسم یا بیماری کمبود آنزیم گلوکز – ۶- فسفات دهیدروژناز که موجب همولیزگلبولهای قرمز خون می شود . این آنزیم نقش مهمی در احیای اکسیدانهای تولید شده در داخل گلبول قرمز دارد . بنابراین وقتی کودک مبتلا به کمبود این آنزیم باشد و در معرض اکسیدان قرار گیرد دچار همولیز شده و اصطلاحا مبتلا به فاویسم شده است  .فاویسم یک نقص مغلوب وابسته به x میباشد  بنابراین بیشتر  در مردان دیده میشود.  این بیماری زمانی  در خانمها بروز میکند که هر دو کروموزوم x ژن مورد نظر را نداشته باشد.

 

تشدید کنندهای فاویسم :  

علاوه بر  باقلا برخی از داروها همانند آسپیرین با دوز بالا، داروهای ضدمالاریا، مصرف برخی از آنتی‌‌بیوتیک‌ها، نفتالین، حنا و عوامل عفونی می‌توانند گلبول‌های قرمز را تخریب کنند.

داروهای ممنوع برای بیماران فاویسمی:

آمینوپیریدین، کلرامفنیکل، کلروکین، سولفانامیدها، کینولونها، کلشی سین، دیمرکاپرول،دیفن هیدارمین، فورازولیدون، گلی بن کلامید، ایزونیازید، مزالازین، نیتروفورانتوئین، استامینوفن،  فنیل هیدرازین، فنی توئین، پروبنسید، پروکاائین آمید، کینین، کینیدین سولفات، استرپتومایسین


داکتینومایسین
ساعت ۱:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی: داکتینومایسین

داکتینومایسین             Dactinomycin

گروه دارویی: آنتی بیوتیک ضد نئوپلاسم

گروه درمانی : ضد سرطان

شکل دارویی: ویال نیم و یک گرمی


مکانیسم‌ اثر: داکتینومایسین‌ بطورغیراختصاصی‌ در چرخه‌ سلولی‌ عمل‌کرده‌، با اتصال‌ به‌ DNA و جایگزینی‌ بین‌دو جفت‌ بازهای‌ آن‌، باعث‌ مهار ساخت‌RAN وابسته‌ به‌ DNA می‌شود.

موارد مصرف‌: داکتینومایسین‌ در درمان‌سارکوم‌ اوینگ‌، تیروئید و تومورتروفوبلاستیک‌ بکار می‌ رود. همچنین‌ دردرمان‌  کارسینوم‌ رحم‌، بیضه‌، تومورویلمز، تومورتروفوبلاستیک‌ ورابدومیوسارکوما، کارسینوم‌ تخمدان‌،استئوسارکوما، ملانوم‌ بدخیم‌ و سارکوم‌کاپوسی‌ مصرف‌ شده‌ است‌. از این دارو در درمان عفونت های گرم مثبت وگرم منفی و عفونت های قارچی استفاده می شود.

مقدار مصرف: از 15 میکرو گرم به ازای هر کیلوگرم یا 400 تا 600 میکرو گرم به ازای هر متر مربع تا 5 روز


فارماکوکینتیک‌: دارو از سد خونی‌ ـ مغزی‌عبور نمی‌کند. به‌ میزان‌ کم‌ متابولیزه‌ شده‌و نیمه‌ عمر آن‌ 36 ساعت‌ است‌. دفع‌

داروعمدتا از طریق‌ صفرا می‌باشد و 30% داروپس‌ از یک‌ هفته‌ در مدفوع‌ و ادرار قابل‌بازیابی‌ است‌.

موارد منع مصرف:  آلودگی ویروسی (هرپس) , حاملگی و شیر دهی

تداخل‌های‌ داروئی‌: با آلوپورینول‌،کلشی‌سین‌، دوکسوروبیسین‌ و ویتامین‌ Kتداخل‌ دارد.

عوارض جانبی: اختلالات خونی , سلولیت, تورم پوست , تاول پوستی , زردی , خستگی , ضعف عمومی , تب و درد عضلانی, زخم دهان

نکات‌ قابل‌ توصیه‌:

 1ـ به‌ محض‌ کاهش‌سلول‌های‌ خون‌، ترومبوسیتوپنی‌، اسهال‌یا استئوماتیت‌ باید درمان‌ را فورŠ متوقف‌کرد. با برگشت‌ تعداد پلاکت‌ها ولکوسیت‌ها به‌ مقادیر رضایت‌بخش‌ وبهبود بیمار، میتوان‌ درمان‌ را از سرگرفت‌.

2 ـ دارو را باید در دوره‌های‌ متناوب‌ کوتاه‌مدت‌ تجویز کرد تا از بروز مسمومیت‌ با آن‌که‌ 2-4 روز بعد از آخرین‌ بار مصرف‌دارو ظاهر شده‌ و حداکثر برای‌ 1-2 هفته‌باقی‌ می‌ماند، جلوگیری‌ شود.

نام تجاری: Cosmegen

مصرف در دوران حاملگی: گروه  D   


 
ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

امام رضا(علیه السلام):

"  آن الثِّمَارَ إِذَا أَدْرَکَتْ فَفِیهَا الشِّفَاءُ لِقَوْلِهِ جَلَّ وَ عَزَّ : کُلُوا مِنْ ثَمَرِهِ إِذا أَثْمَر"

سبزی ها و میو ها وقتی می‌رسند (میوه‌های نوبر) شفابخش اند. و شاهد این کلام، قول خداوند است در سوره انعام که می‌فرماید: " از محصولات آن وقتی که بار می‌دهند بخورید"


امنیت غذا :
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

 

از اهداف اصلی سیاست های توسعه در جوامع مختلف ایجاد امنیت غذایی است، دسترسی به مواد غذایی کافی و سلامت تغذیه ای از محورهای اصلی توسعه و زیرساخت پرورش و توسعه منابع انسانی کارآمد محسوب می شود. نقش تغذیه در سلامت، افزایش کارآیی و توسعه اقتصادی با پژوهش های گسترده در سطح جهان بویژه در دو دهه اخیر مورد اثبات شد ه است. نظر به اینکه دسترسی به غذای کافی و

سالم از حقوق اولیه انسان است دولتها مکلف به تأمین "امنیت غذایی" هستند. امنیت غذایی یکی از مهم ترین مؤلفه های امنیت ملی محسوب می شود و بنیان یک جامعه توسعه یافته و عنصر اصلی سلامت فکری، روانی و جسمی اعضای آن است. با برجسته شدن مفهوم توسعه انسانی در سطح جهان، مفهوم "امنیت غذایی" اهمیت افزون تری یافته است، تحت تأثیر فعالیت های سازمان ملل، نهادهای بین المللی فعال در صنعت غذا و کشورهای توسعه یافته، کشورهای اسلامی عضو کنفرانس اسلامی نیزکه در توسعه انسانی سطح متوسط یا پایین دارند، "امنیت غذایی" را مورد توجه جدی قرارداده و با استفاده از راهکارهای مختلف در صدد توسعه "امنیت غذایی" کشور خود هستند.  بدون شک یکی از پیش زمینه های دستیابی به امنیت غذا، اصلاح قوانین و مقررات حاکم بر تولید و عرضه مواد غذایی اعم از مواد اولیه غذایی و مواد غذایی فرآوری شده است، چنانچه مقررات در این حوزه جامع و کامل نباشد تحقق مؤلفه های "امنیت غذایی" به سختی امکان پذیر می گردد، زیرا نقص مقررات یا تأمین غذای کافی را مشکل می کند یا سلامت مواد غذایی را در معرض تهدید قرار میدهد. برای امنیت غذایی تعریفهای مختلفی ارایه شد ه است که بررسی تاریخی آ نها نمایانگر تحول و تکامل نگرش بین المللی به این مفهوم است.

تعریف امنیت غذایی از نظر سازمان ملل متحد:

امنیت غذایی، عبارت است از عرضه مستمر کالاهای غذایی اصلی در سطح جهانی به منظور بهبود مستمر مصرف غذا و از بین بردن اثرات نامطلوب نوسانات قیمت غذا.

 امنیت غذایی را (FAO) در سال ١٩٨۴ میلادی چنین تعریف کرد: امنیت غذایی یعنی اطمینان از اینکه همه آحاد  مردم در همه اوقات به غذاهای اصلی مورد نیاز خویش دسترسی فیزیکی و اقتصادی داشته باشند.

تعریف امنیت غذایی از دیدگاه بانک جهانی:

دسترسی همه آحاد مردم در تمام اوقات به غذای کافی و سالم برای بهره مندی از یک زندگی خوب و فعال"را امنیت غذا یی گویند. این تعریف در کنفرانس بین المللی تغذیه در سال ١٩٩٣ میلادی به عنوان تعریفی کاربردی مورد تأیید و تأکید شرکت کنندگان در کنفرانس قرارگرفت. سرانجام در سال ١٩٩۶ میلادی اجلاس جهانی غذا کاملترین تعریف را برای امنیت غذایی به شرخ زیر ارایه کرد: امنیت غذایی زمانی وجود دارد که همه مردم هر زمان به غذای کافی، سالم و مغذی دسترسی فیزیکی و اقتصادی داشته باشند و غذای قابل دسترسی نیازهای یک رژیم تغذیه ای سازگار را برای یک زندگی سالم و پرنشاط برآورده کند.


تلتونال یا آرتروهرب
ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:
گیاه پنجه شیطان یا (Devils Claw) 
با نام علمی  Harpagophytum procumbens
دسته دارویی:تسکین دهنده دردهای عصبی عضلانی

 فارماکولوژی: اثر ضد درد و ضد التهابی ریشه گیاه پنجه شیطان مربوط به گیلکوزیدهای ایریدوئیدی خصوصاً هارپاگوزید می باشد . اگرچه مکانیسم عمل آن به خوبی شناخته نشده است مطالعات invitro و invivo نشان داده است که عصاره ریشه پنجه شیطان تاثیری بر مهار ساخت پروستاگلاندین ها ندارد . در مطالعات invitro و invivo نشان داده شده که عصاره پنجه شیطان خصوصاً هارپاگوزید از سنتز لوکوترین ها ممانعت نموده و ارتباط تنگاتنگی بین سطح هارپاگوزید سرم و ممانعت از بیوسنتز لوکوترین ها وجود دارد .

 موارد مصرف :

درمان حمایتی اختلالات دژنراتیو مفصلی ،‌ آرتریت روماتوئید ، استئو آرتریت
همچنین طبق مطالعات انجام شده پنجه شیطان می تواند بر دردهای ناشی از نقرس ، سردردهای مزمن ، نورالژی و درهای قاعدگی موثر باشد.

مقدار مصرف: بزرگسالان و جوانان بالای 12 سال: 1 قرص روکش دار روزی 2 بار (صبح و عصر) همراه غذا با مقدار کافی آب.

تداخل های دارویی: این دارو می تواند با داروهایی چون آنتی اسید ، سوکرال فیت ، داروهای ضد آریتمی و کاهنده قند خون و فشار خون تداخل داشته باشد که در صورت مصرف این داروها باید زیر نظر پزشک تجویز گردد .

عوارض جانبی : عوارض گوارشی همانند دل پیچه و تهوع در موارد نادر رخ می دهد . همچنین در موارد نادر ممکن است باعث واکنشهای آلرژیک گردد.


کوتیاپین فومارات Quetiapine fumarate
ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی: کوتیاپین quetiapine fumarate

اشکال داوریی: قرص 25 و100 میلی گرم                                    

گروه درمانی: آنتی‌سایکوتیک

مکانیسم اثر: مکانیسم اثر این دارو ناشناخته است.(دارو احتمالا از طریق مهار گیرنده‌های‌ پس‌سیناپسی‌ دوپامین‌ در سیستم‌ اعصاب‌مرکزی‌ اثر نموده و همچنین  ‌می تواند گیرنده‌های‌  هیستامینی‌، سروتونینی و آلفا ـ آدرنرژیک‌ بوسیله‌ این‌دارو تحت‌ تأثیر قرار ‌گیرند.

موارد مصرف: در درمان اسکیزوفرنیا و اختلالات دوقطبی به کار می رود.این دارو در مقادیر بسیار کم به عنوان یک مسدود کننده گیرنده هیستامین و مسدد گیرنده آلفا یک عمل می کند و در دز بالا سیستم آدرنرژیک را فعال و به شدت به گیرنده های سروتونین تمایل دارد. در دز بالا گیرنده های  دوپامین را مسدود می کند.

مقدار مصرف : در شروع درمان اسکیزوفرنیا 25 میلی گرم دو بار در روزتوصیه می شود. در ادامه درمان مقدار دارو به150 میلی گرم دو بار در روز افزایش می یابد. در درمان حملات جنون مرتبط با اختلال دو قطبی، مقدار شروع 50 میلی گرم دو بار در روز توصیه می شود و این دوز تا 400 میلی گرم دو بار در روز قابل افزایش است.
برای افسردگی همراه با اختلال دو قطبی، دز شروع 50 میلی گرم یک بار در روز توصیه می شود و این دز تا 300 میلی گرم یک بار در روز قابل افزایش است.

عوارض جانبی : سستی، خستگی،بی قراری ، خشکی دهان،تاری دید،لرزش، گلو درد، سرگیجه، سردرد، درد شکم، یبوست، ناراحتی معده، افت فشار خون وضعیتی، التهاب و تورم سینوس ها و یا حلق، افزایش اشتها و افزایش وزن است.
نام تجارتی :سروکل