آلگومد
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ،۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

آلگومد ( ALGOMED) یا Chlorella Vulgaris

کلرلا ولگاریس جزء گیاهان تک سلولی است و در دسته آغازیان قرار دارد و یکی از اولین اشکال حیات در روی کره زمین محسوب می گردد . گیاهان تک سلولی آبزی که کلرلا ولگاریس نیز جزء آنان است از حدود 5/3 میلیارد سال قبل در روی کره زمین زندگی کرده اند. مکمل غذایی آلگومد در دسته گیاهان و سبزیجات قرار دارد . آلگومد حاوی 60 % پروتئین بوده و انواع ویتامینها ، املاح ، فیبر خوراکی و چربیهای مفید غیر اشباع ( چربی های امگا ) را نیز در خود جای داده است .
مواد تشکیل دهنده آلگومد:
مواد معدنی : بویژه کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم و فسفر بعلاوه روی ، آهن ، مس و سلنیوم .
پروتئین : 19 اسید آمینه شامل 8 اسید آمینه ضروری که بدن قادر به تولید آنها نیست . اسیدهای آمینه در متابولیسم و عملکرد کلیه سلول های بدن نقش اساسی ایفا می کنند. در این بین ، تنها به تریپتوفان Tryptophan اشاره می کنیم که بلافاصله در بدن به سروتونین Serotonine تبدیل می گردد. سروتونین یک پیام رسان شادابی و نشاط است.
اسیدهای چرب غیر اشباع ( Poly Unsaturated Fatty Acids) : که در این بین می توان به اسید لینولئیک ( Linolenic Acid) اشاره نمود .
اجزای متعدل کننده : این مواد دارای خاصیت تحریک باکتریهای مفید در دستگاه گوارش بوده که باعث تنظیم عملکرد دستگاه گوارشی و روده ها می گردند . آلگومد دارای آنزیم RNA ، DNA و بسیاری اجزای دیگر نیز می باشد.
طیف وسیعی از ویتامین ها : پیش ویتامین A ، ویتامین B12 ، B6،B2 ،B1 و ویتامین K ، C ،E با غلظت فراوان . آلگومد در بین مواد غذایی حاوی مقادیر بسیار فراوان B12 می باشد . این خاصیت آلگومد را تبدیل به یک مکمل غذایی مناسب برای گیاهخواران می نماید .
کلروفیل : آلگومد دارای مقادیر بسیار فراوانی کلروفیل می باشد که باعث تصفیه و دفع ضایعات و پاکسازی بدن می گردد و چون دارای قدرت جذب رادیکال های آزاد حاصل از سوخت و ساز و دفع آنها از بدن می باشد ، بنابراین در سم زدایی بدن ، تسهیل گردش خون ، تنظیم دستگاه گوارش و ... کاربرد وسیعی دارد . این خاصـیت در این محصول بسیار ارزشمند است . تعادل و همگرایی مواد تشکیل دهنده فراوان و 100% طبیعی در آلگومد ، باعث گردیده کلیه سلول ها و اجزای بدن و عملکرد آنها به سوی یک تعادل طبیعی سوق داده شود .
مقدار مصرف :  بزرگسالان : حداقل 3 و حداکثر 6 قرص در روز . کودکان : حداقل 1 و حداکثر 3 قرص در روز